Джуд Белінгем звяртаецца да фанатаў «Рэала» падчас серыі пенальці. Фота: Dave Shopland / AP

У першым матчы ў Мадрыдзе была нічыя 3:3. «Рэал» сёння першым адкрыў лік у сустрэчы: на 12-й хвіліне вызначыўся Радрыга, а потым каралеўскі клуб сышоў у глыбокую абарону.

«Манчэстэр Сіці» — пераможца мінулай Лігі чэмпіёнаў — узламаў гэту абарону на 76-й хвіліне высілкамі Кевіна дэ Бруйне — 1:1. Асноўны і дадатковы час так і скончыліся.

У матчы і ў серыі пенальці героем стаў украінскі галкіпер «Рэала» Андрэй Лунін, які зрабіў некалькі сэйваў і ў серыі 11-метровых адбіў удары Бернарда Сілвы і Матэа Ковачыча.

«Баварыя» сёння выйграла ў Мюнхене ў лонданскага «Арсенала» 1:0 (першы матч — 2:2) і таксама выйшла ў паўфінал Лігі чэмпіёнаў.

Такім чынам у паўфіналах згуляюць: «Рэал» — «Баварыя», «Барусія» — ПСЖ.

Упершыню за тры гады паўфіналы пройдуць без англійскіх клубаў.

Паўфіналы пройдуць 30 красавіка, матчы ў адказ 7 мая.

Фінал — 1 чэрвеня.

Чытайце таксама:

«Баварыя» выбіла «Арсенал» з Лігі чэмпіёнаў

Агонь у Дортмундзе і сенсацыя ў Барселоне: вызначыліся першыя паўфіналісты Лігі чэмпіёнаў

Туркменскі футбольны клуб пабіў рэкорд Кнігі Гінэса, але тая чамусьці гэтага не прызнае