Fota: Fatima Shbair / AP

Fota: Fatima Shbair / AP

CACHAŁ praciahvaje nastup u rajonie Hazy: vojski prasoŭvajucca z poŭnačy i poŭdnia, paviedamiła vajskovaja pres-słužba. U bajach z CHAMAS zadziejničany inžyniernyja vojski, piachota i braniatankavyja padraździaleńni pry sadziejničańni VPS, piša RBK.

Izrailskija vojski prystupili da novaj fazy vajennaj apieracyi i viaduć nastup na Hazu adrazu pa dvuch napramkach: z poŭdnia — u rajonie Ziejtun, i z poŭnačy — u rajonie Džabalii.

Nastup na poŭdni viadzie 36-ja dyvizija, a na poŭnačy — 162-ja dyvizija. Mienavita ŭ Džabalii znachodzicca centr kamandavańnia bryhady CHAMAS «Paŭnočnaja Haza» i «adzin z najbolš značnych apiryščaŭ terarystaŭ».

U bajavych dziejańniach z boku CACHAŁ zadziejničany inžyniernyja vojski, piachota i braniatankavyja padraździaleńni pry sadziejničańni VPS.

«Padčas sutyknieńniaŭ było zabita mnostva terarystaŭ, vojski nanieśli ŭdary pa vialikaj kolkaści abjektaŭ terarystyčnaj infrastruktury, uklučajučy padziemnuju infrastrukturu i važnyja abjekty terarystyčnaj arhanizacyi», — zajavili ŭ pres-słužbie.

Čytajcie taksama:

CACHAŁ adnaviŭ pieratrusy ŭ špitali «Aš-Šyfa»

Zialenski zajaviŭ, što z-za vajny ŭ Izraili skaracilisia pastaŭki artyleryjskich snaradaŭ va Ukrainu

Na evakuacyjnym rejsie z Hazy ŭ Biełaruś prylacieŭ nie 41 uciakač, jak zajaŭlałasia, a 25 — Motolkohelp

Клас
16
Панылы сорам
0
Ха-ха
1
Ого
0
Сумна
1
Абуральна
0