Śmiatannaje žele ź piersikami. Fota: Bonapeti.com

Śmiatannaje žele ź piersikami. Fota: Bonapeti.com

Dla śmiatannaha žele ź piersikami nam spatrebiacca nastupnyja inhredyjenty: paraškovaje piersikavaje žele, śmiatana 20% tłustaści, śviežyja abo kansiervavanyja piersiki, vada.

U misku nasypajem parašok žele sa smakam piersika. Kali vy hatujecie žele nie ź piersikami, a, skažam, z malinami, to i žele treba brać z adpaviednym smakam — malinavaje.

Zalivajem žele kipniem, pałovaj nazvanaj u instrukcyi da jaho normy. Takim čynam, kali ŭ instrukcyi kažuć, što treba 400 mł vady, to my biarem 200. Źmiešvajem žele, kab nie zastavałasia krupinak.

Pakidajem žele astudžvacca, a piersiki narazajem. Na 3 porcyi žele lepš brać 240 hramaŭ piersikaŭ — heta blašanka na 420 hramaŭ, kali ŭ vas kansiervavanyja. Ale možna i mienš, kali stolki niama.

Raskładvajem piersiki ŭ kremanki abo fužery. Abo možna astudzić žele ŭ adnoj vialikaj pasudzinie i paśla parezać na kavałki. Častku pakińcie na ŭpryhožvańnie.

200 hramaŭ śmiatany pierakładvajem u misku i ŭźbivajem miksieram kala chviliny.

Ulivajem u śmiatannuju masu chałodnaje žele i ŭźbivajem, uźbivajem, uźbivajem sumieś jašče chvilinu.

Pieralivajem žele ŭ zručny posud z nosikam. Raźlivajem śmiatannaje žele ŭ kremanki ź piersikami abo vykładvajem kavałki na spodački i raskładvajem reštu piersikaŭ na pavierchni kožnaj porcyi.

Akuratna stavim u chaładzilnik i trymajem tam, pakul kansistencyja nie stanie želejnaj.

Smačna jeści! Dobra sustrecca!

Čytajcie taksama:

Desiert z čarnaślivu i hreckich arechaŭ ź viarškami: vytančany smak i sucelnaja karyść

Recept na vychadnyja. Jabłyčny piroh z kroškaj — prosty i smačny

Recept na vychadnyja. Višniovy klafuci — słavuty desiert ź Limuzina

Клас
18
Панылы сорам
0
Ха-ха
1
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0