Fota: BBC Food

Fota: BBC Food

Kab zhatavać frytatu z sałodkim piercam, vam spatrebicca:

 • 40-50 mililitraŭ aleju
 • 400-500 hramaŭ žoŭtych i čyrvonych piercaŭ, ačyščanych i narezanych na pałoski. Ale budzie smačna i z adnym piercam ci pałavinkaj
 • 1-2 narezanyja zubki časnaku
 • 1 stałovaja łyžka biełaha vinnaha vocatu
 • 6 jajek
 • sol i mołaty čorny pierac
 1. Razahrejcie alej u patelni. Smažcie na joj pałoski pierca, čas ad času pieramiešvajučy ich, pakul krai pałosak nie karamielizujucca. Na heta spatrebicca kala 10 chvilin.
 2. Dadajcie časnok i smažcie harodninu dalej na siarednim ahni, pakul jana nie pryhatujecca (budźcie ŭvažlivyja, kab nie spalić harodninu). Dadajcie vocat i smažcie jašče trochi, pakul vadkaść nie vyparycca. Zdymicie patelniu z ahniu i adstaŭcie ŭ bok, pry hetym pakińcie pierac u patelni.
 3. Raźbicie jajki ŭ vialikuju misku, pieramiašajcie ich i prypraŭcie sollu i piercam.
 4. Viarnicie patelniu ź piercam na ahoń, dadajcie ŭ jaje aleju i ŭlicie jajki. Smažcie frytatu, časam pamiešvajučy jaje z dapamohaj špatala, pakul na nižniaj častcy frytaty nie źjavicca koračka. Vam spatrebicca kala 5 chvilin.
 5. Nakryjcie patelniu vialikaj talerkaj i chutka pieraviarnicie na jaje frytatu. Pieraniasicie jaje nazad u patelniu, ale ŭ hety raz koračkaj navierch, i smažcie frytatu jašče 5 chvilin, pakul inšy jaje bok nie nabudzie karyčnievaje adcieńnie. Narežcie na kavałki i padavajcie frytatu haračaj ci chałodnaj z sałataj na vaš hust.

Čytajcie taksama:

Jak pryhatavać idealnuju makaronu? Voś praviły, jakimi kirujecca kožny italjaniec

Recept na vychadnyja. Limonnyja kieksy — prostyja, pryhožyja, smačnyja

Клас
10
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
1
Сумна
0
Абуральна
1