Michaił Miaśnikovič. 

Michaił Miaśnikovič. 

«My jašče navat nie možam vykazać zdahadku, nakolki heta budzie surjozna i zapatrabavana i jak heta acanić u hrošach, ale ja liču, što za hetym budučynia», skazaŭ jon u intervju «Hałoŭnamu efiru» na telekanale «Biełaruś 1», piša Tut.by.

«Ja ŭ heta vieru», — zajaviŭ Miaśnikovič u adkaz na pytańnie pra svajo staŭleńnie da technałohii błokčejn i kryptavalut. Jon pryznaŭsia, što i za kursam bitkojna, samaj raspaŭsiudžanaj kryptavaluty, sočyć.

«Moža, ja radykalna vykažusia, ale hramadstva stamiłasia ad valutnaj zakantralavanaści, ad taho, što na valutny rynak mocna ŭpłyvaje palityka», — skazaŭ jon, adznačyŭšy, što kryptavaluty mohuć stać valutnym internetam.

«Kryptavalutnyja fondy, biržy — za hetym vialikija pierśpiektyvy i budučynia. Ale treba vialiki davier i sacyjalnaja łajalnaść, i hety dakumient daść vielizarny kumulatyŭny efiekt», — zajaviŭ Miaśnikovič.

Jon zaklikaŭ nie pałochać ludziej novymi technałohijami i budučymi skaračeńniami na rynku pracy, padkreśliŭšy, što infarmacyjna-kamunikacyjnyja technałohii ŭžo nie prosta technałohii, a asiarodździe, u jakim isnuje i pramysłovaść, i pobyt.

Cikava, što padtrymaŭ dakumient i vice-premjer Uładzimir Siamaška. Jon padkreśliŭ, što skieptykaŭ było šmat i pry stvareńni PVT bolš za dziesiać hadoŭ tamu. Tady krytyki nazyvali prajekt «rohami i kapytami», siońnia karyść ad jaho ŭsim vidavočnaja, padkreśliŭ jon.

Клас
0
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?